08- Bang and Burn

19. května 2009 v 16:51 | Vivian |  3. séria
Díl začíná za pěkné hudby pohledem do věznice SONA. Michael má návštěvu. Linc mu přišel říct něco nového. Mají další 4 dny na útěk. Oznamuje mu také, že je LJ na živu a že by je stejně po útěku zabili. Michael se cítí podveden, Linc mu lhal a využil ho. Naštvaně odchází zpátky do vězení. Tam se s ním pak baví Lechero o útěku. Lechero se domlouvá s Michaelem, že mu dá brzy o něčem vědět. Poté musí jít za Sammym a vyřešit problém, protože mu lidé nechtějí platit. Sammy chce proto naverbovat posily.

Susan s někým telefonuje. Přichází do hotelového pokoje, kde sedí záhadný holohlavý muž z druhé serie. A pěkně si ji podává, že nedokázala splnit jeho rozkazy. A dává jí varování, aby už neselhala. Poté jde za Whistlerem do vězení a vykládá mu, že její šéf chce, aby se věci daly do pohybu. Whistler musí utéct ještě dnes. Útěk je naplánovaný na dnešek v 17:00 a James se má zbavit Scofielda. Susan přichází do řídícího střediska, kde se všechno plánuje. Uděluje rozkazy, aby bylo vše připraveno na útěk.

Meztím si Sofie čte noviny o zmařeném útěku, když jí někdo zavolá. Je to majitel bytu, který si pronajal James Whistler. Sofie o tom nic neví, a tak se rozhodne dům navštívit. Hovor je ale odposloucháván lidmi z okolí Susan. Sofie přichází do apartmánu a porozhlíží se. Majitel musel odejít pro dokumenty a mezitím do pokoje přišla Susan. Sofie našla pas, kde je napsáno, že se Whistler jmenuje Gary Miller. Susan ovšem vysvětluje Sofii, že by se do jejích věcí neměla plést, jinak se jí něco stane. Potom jí vezme pas a Sofie odběhne. Michael si povídá s Jamesem o jeho návštěvě. James se mu přiznává, že to byla žena ze Společnosti a byla mu jen připomenout, že má taky něco v sázce. Whistler pak kupuje od nějakého vězně nůž.

Dostáváme se také k Alexovi, který je pořád zavřený na pokoji a je v hrozném stavu. Přichází za ním agentka Lang a ptá se ho, co se děje. Alex jí vykládá, že je to všechno o Shalesovi. O tom, jak ho zabil a jak mu pak bylo dobře. Ale potom ho začali obtěžovat vzpomínky na jeho prošení o život a musel si vzít prášky, aby ho držely na vodě. Když se dostal do SONA, musel improvizovat, a proto si vzal i drogy. Agentka mu tedy nabídne, že mu sežene jeho prášky. Michael a Whistler si opět povídají o útěku. Přijde za nimi Theodoro a přináší mu vzkaz od Lechera. Píše se v něm, že se sejdou v 16:00 v Lecherově apartmánu. Michael otevírá dveře a jde s Jamesem do sklepa. Další dveře ale nejdou otevřít. James si vytahuje nůž a chystá se ho zabít. V tom ale přijde Lechero a jeho plán mu překazí. Otevírá jim dveře a vede je do podzemních chodeb. Jsou v podzemí, které spojuje blok A a blok B. Chodba je ale zasypaná, a tak se Lechero ptá, jestli to půjde vykopat. Michael se na to koukne a zjistí, že by to trvalo dlouho, je lepší se prokopat na povrh. James, Lechero i Scofield chtějí jít nazpátek z chodeb, ale někdo se blíží. Je to Sammy, který jde pro rum novým strážcům. Lechero ho zastaví a nepustí ho dolů. James s Michaelem se vrací kopat do podzemí. Blíží se ale 17. hodina a tak chce Whistler jít nahoru. Vymlouvá se na klaustrofobii a jde pryč. Lechero zrovna přichází a říká jim, že je čistý vzduch.

Za Alexem přijde zvláštní agent Sullins a oznamuje mu, že se slyšení koná za chvíli. Alex se tedy musí dát do kupy. Lincoln a Sucre jsou v lese a pronajímají si nějakou chatu. Poté jdou do lesa s obrovským peckovým magnetofonem a mikrofonem. Sucre zvedne mikrák a Linc před ním několikrát vystřelí. To celé nahrávají na kazetu.

Zpátky ve vězení jde Michael za McGradym a žádá ho o pomoc. Ten mu ale vykládá, že za ním přišel jeho otec na návštěvu. Michael ho i přesto žádá, zda by mohl jeho otec něco vyřídit jeho bratrovi. Na návštěvu přišla za Jamesem i Sofia. James jí říká, aby se dneska držela daleko od Linca. Je to prý nebezpečné a moc jí miluje. Sofie se ho ptá na pronajatý apartmán, ale James jí lže a říká jí, že to byl omyl. Lincovi zvoní mobil a tatík McGradyho mu vyřizuje:"Nechoďte domů na večeři," poté se odmlčí. Linc pak vysvětluje Sucremu, že je to jeho a Michaelův kód, kdy ho sociálka chtěla dostat do pasťáku. Prostě si má dát pozor. Poté oba potkájí Sofii a ta jim vše říká o pravém jménu Whistlera i o tom, že se má od něj držet dál. Někdo je ale sleduje. Jsou to lidi od Susan a ta jim nařizuje, aby je všechny zabili. Linc a ostatní se dávají do pohybu, ale jsou sledováni. Zajdou do uličky, kde pak lidé ze zbraněmi najdou jen Sofii. Zezadu je přepadne Linc a Sucre, dochází ke rvačce. Linc a Sucre se postarají o dva, ale třetí drží Sofii a míří jí pistolí na hlavu. Linc míří na toho typa pistolí a po chvilce vyjednávání ho sejme střelou do hlavy.

Jsme zpátky u soudu.Alex sedí za stolem, soudce se ho ptá, kdy došlo k jeho prvnímu kontaktu se Společností. Alex jim ale začíná povídat o celém spiknutí. A jeho absence je na něm hodně znát. Přichází i agentka Langová s prášky, ale radši je vyhazuje do koše. Alex říká, že vše udělal jen proto, aby ochránil rodinu a aby ho pustili domů. Pak se dozvídá výsledek soudu. Musí být převezen zpátky do SONA.

Whistler je na chodbě a chce vylézt na střechu. Vyruší ho Michael a má na něj podezření, ale přijde pro něj opět Theodoro, že má jít za Lecherem. Ten si ho zavolal kvůli tomu, že mu do vězení volal Linc a vzal to Sammy. Dává mu varování, že se to stalo naposled. Linc povídá Michaelovi, že už je k útěku nepotřebují a že Whistlera odtamtud dostanou sami. Michaelovi vše dochází, rychle běží na místo kde si povídal s Whistlerem. Ten už je ale na střeše a vyhlíží vrtulník, který krouží nad věznicí. Michael vyběhne na střechu a začne se prát s Jamesem. Jeden vrtulník zaměstnává stráže a střílí na ně a druhý nabízí Jamesovi provaz. Michael po jedné ráně padá k zemi a Whistler se už drží lana, ale Michael ho doběhne a skočí na něj. Drží se ho kolem pasu a vrtulník s nimi letí nad věznicí. Poté se ale neudrží a oba padají zpátky na střechu věznice. James se probral dřív a utíká si kleknout na dvůr a cestou si sundavá triko. Michael se po chvilce také probral a v jedné cele si převlíká triko. Vidíme opět jeho tetování. Všichni klečí na dvoře. Přichází starší dozorce a hledá ty dva uprchlíky. Přijde k Scofieldovi a říká:"Pane Scofielde, jste tu dva týdny a byly už dva pokusy o útěk". "Zapříčinil jste až moc problémů, asi byste tu neměl být. Rozlučte se se SONA, pane Scofielde." Michael je odveden z vězení a vrata se zavírají...

zdroj: prison-break.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss Garcia - your SB ♥♥ Miss Garcia - your SB ♥♥ | Web | 24. května 2009 v 9:59 | Reagovat

Jedna z mých nejoblíbenějších epizod. Sofii to tu strašně mooc sluší!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama